نمایش پست تنها
قدیمی 13-04-2010, 05:44 PM   #1
mehdi
(کاربر حرفه ای)
 
mehdi آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2009
محل سکونت: تهران
نوشته ها: 203   (نمایش پست ها)
تشکر: 3
39 بار در 32 پست از ایشان تشکر شده است
mehdi به Yahoo ارسال پیام
Not Ranked  0 score     
Book راهنمای بازی The Sims 2

نام بازی:The Sims 2 {راهنما و توضیحات سیمز 2 }
سبک:Strategic/Simulation
شرکت سازنده:Maxis
حامی:EA Games
تاریخ پخش:2004

سری بازی های سیمز را می توان یک شاهکار در سبک های شبیه سازی و Strategic به حساب آورد.این بازی با آمدن در بازار همه را جذب خود کرد.از همان اولین سری آن با نام سیمز 1 و نسخه های کامل کنند ه آن(Livin Large,House party,Hotdate,Vacation,Unleashed,Superstar,Makin magic) تا امروز که سری دوم بازی به بازار عرضه شده است.(سیمز 2 Original و University و به زودی Night life)
داستان بازی مربوط به کنترل کردن آدم هایی است که شما آن ها را به وجود می آورید و هدایت می کنید و از اول زندگی ان ها را یاری می کنید.از همان دوران شیر خوارگی تا بزرگ شدن و به مدرسه رفتن و پیدا کردن شغل و تشکلی خانواده و داشتن فرزند و پیری و مرگ.
فرق این نسخه با نسخه های قبلی(نسخه های 2 با نسخه های 1)این است که دوران های زندگی کامل تر و زیبا تر دست شده اند و زمان نشخصی برای بزرگ شدن وجود دارد.
در این بین شما باید مراقبت انسانی که کنترل می کنید باشید.از لحاظ خوراک و پوشاک و مسکن و تامین نیاز های وی و شادی و ...و برای به دست آوردن بیشار این ها نیاز به پول دارید که برای به دست اوردن پول می توانید شغل های مختلفی که برای وجود دارند را انتخاب کنید(به غیر از راه های متفرقه مثل فروختن نقاشی که باعث کسب در آمد می گردد)(در نسخه کامل کننده سیمز 2 یعنی [ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ]دانشگاهی شغل ها بر اساس رشته تحصیلی بازیکن شما انتخاب می شوند.)
شما باید برای بازیکن خود وسایل و آرامش و تفریح فراهم کنید تا بتوانید آن را از لحاظ خوراک و پوشاک و مسکن و شادی و امنیت و ... تامین کنید.واسیل بازی همان وسایلی است که در زندگی واقعی نیز وجود دارد.تلویزیون و یخچال و مبلمان و چراغ و ...
هر وسیله تاثیری خاص بر روی یار شما دارد.وسایل بازی هم به چندین دسته تقسیم می شوند.
در کل این بازی را یم توان بازی ای بسیار زیبا در سبک شبیه سازی دانست که بسیاری را مجذوب خود کرده است.
راهنمای بازی:

در ابندای بازی شما می توانید 3 محل زندگی برای بازیکن خود انتخاب کنید.(الیته بعدا می توانید برای خود محل زندگی و یک محله جدید فراهم کنید)
1.[ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ]:

همان محله قدیمی که در سیمز 1 نیز وجود دارد.طی 25 سال خیلی تغییرات در این محله رخ داده که برای بعضی ها غم انگیز و برای بعضی ها خوشایند بوده است.آیا دوباره شادی به این محله باز خواهد گشت؟

2.[ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ]:

جستجو گر و ها و محققان واقعی به این شهرک می آیند تا در مورد اسرار زندگی تحقیق کنند.آیا واقعا موجودات فضایی وجود دارند؟آیا تمامی راز های انسان ها پنهان خواهد ماند ؟

3.Veronaville:


دو خانواده در این سرزمین هستند که سال های زیادی در این جا ساکن بوده اند.مدتی بین این دو خانواده مشکلاتی پیش آمده بود.حال آیا دوباره عشق بین این دو خانواده با یکدیگر پیدا خواهد شد؟

آموزش مقدماتی قسمت اول(زندگی فردی): (در داخل یک خانه)
زاویه دوربین در بازی:


شما می توانید زاویه دوربین خود را در بای تغییر دهید.با فشردن دکمه + دوربین به یار شما نزدیک می شود(Zoom in) و با فشردن دکمه – دوربین از یار شما دور می شود(Zoom out)و با زدن فلش های تغییر جهت زاویه دوربین عوض می شود و می چرخد(Rotate left,Rotate right)


راه دیگری که برای چرخاندن [ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ](سریع) هست گرفتن کلید سمت راست ماوس و چرخاندن ماوس است.(حرکت سریع)(با ماوس هم می توانید در تمام تصویر بچرخید)
شما با دکمه های > و < نیز می توانید دوربین را بچرخانید.با دکمه وسط ماوس(Mouse wheel) هم می توانید زاویه دوربین را دور یا نزدیک کنید.شما همچنین می توانید با گرفتن دکمه های Ctrl و کلیک سمت راست ماوس زاویه دوربین را بچرخانید و عوض کنید.

(live mode)حال وقت وارد شدن به دنیای زندگی یار شما هست.برای این کار بر روی دکمه ای که عکس آدم هست کلیک کنید یا دکمه F1 را فشار دهید.

حال بازی شروع شده است و زمان برای یار شما در حال سپری شدن است.دکمه ~ برای نگه داشتن زمان(Pause) و دکمه 1 برای آغاز شدن زمان و دکمه 2 برای تند شدن زمان و دکمه 3 برای خیلی سریع شدن زمان است(می توانید بر روی دکمه هایی که در پایین صفحه سمت چپ برای این کار وجود دارد نیز کلیک کنید)(می توانید با دوباره زدن دکمه ها کار را بر عکس کنید.مثلا با دوبار زدن دکمه ایتس بازی را شروع کنید)

عکس افرادی که در یک خانه زندگی می کنند در گوشه سمت چپ نمایش داده می شود.می توانید بر روی عکس بازکن مورد نظر کلیک کنید تا دوربین به طرف او برود.


حال می خواهید بازکن خود را به حرکت در بیاورید.بر روی یک محوطه خالی بر روی زمین کلیک سمت چپ کنید و گزینه Go here را انتخاب کنید.
با انتخاب گزینه Skip here یار شما با خونسردی و آرامی به آن محل می رود.


شما می وتنید از وسایل اطراف هم استفاده کنید.به طور مثال بر روی یک ضبط صوت کلیک سمت چپ کنید.حال گزینه Turn on را بزنید.(برای روشن شدن).
وقتی یار شما قرار است کاری را انجام دهد,عمل وی در گوشه سمت چپ صفحه نمایش داده می شود.
به طور مثال همین رادیو.وقتی تصمیم به روشن کردن آن می گیرید در بالای صفحه این تصویر(تصویر رادیو)نمایش داده می شود

انجام هر عملی بر وضعیت یار شما تاثیر می گذارد.برای دیدن این تاثیرات و وضعیت یار خود بر روی این تصویر در پایین صفحه کلیک کنید(تصویر لوزی شبیه به کریستال)
نواری که در راست کرستال لوزی شکل کوچک است وضعیت کلی یار مشا را نشان می دهد(در صورت سبز بود خوشحال و خوب و در صورت قرمز بودن ناراحت و بد.رنگ سبز در آن نوار رو به بالا و رنگ قرمز رو به پایین خواهد بود.ناراحت بودن بازیکن در کم در آمدی و بد رفتاری با دیگران تاثیر دارد)
وضعیت کامل یار شما در پایین صفحه با کلیک بر روی کریستال لوزی شکل کوچک نمایش داده می شود.


سبز بودن نوار به نشانه خوب بودن وضعیت بازیکن در آن زمینه و قرمز بودن(یا زرد و بودن و رنگ های شبیه به این)نشانه بد بودن وضعیت بازیکن در آن زمینه است.
این زمنیه ها:
گرسنگی(Hungry):

یار شما می توانید با خوردن [ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ] گرسنگی خود را بر طرف کند.با خریدن پیتزا و درست کردن غذا و ...و شما در کل نیاز به وسایلی مثل یخچال و اجاق گاز و ... نیز برای انجام این کار ها دارید.

نکته:واسیلی که برای هر زمینه نام برده می شود نمونه است.می توانید وسایل بیشتری هم در بازی مربوط به این زمینه ها پیدا کنید.

آرامش(Comfort):

بازیکن شما در هر سنی نیاز به آرامش دارد و برای به دست آوردن آرامش هم نیاز به وسایلی چون مبل و صندلی و تخت خواب و غیره دارید.

دست شویی(Bladder):

بازیکن شما با خورد نیاز به دست شویی نیز دارد و شما به وسایلی مثل توالت هم نیاز مندید.

نیرو(Energy):

بازیکن شما نیاز به نیرو و قدرت برای انجام کار ها دارد و برای به دست آوردن نیرو نیاز به خواب و یا قهوه دارد.

سرگرمی و خوشحالی(Fun):


بازیکن شما نیاز به روحیه ای شاد دارد تا بتواند کار های خود را به درستی انجام دهد و برای به دست آوردن این خوشحالی می تواند از مجله و تلویزیون و وسایل بازی و سرگرم کننده استفاده کند.

داشتن هم صحبت(Social)

بازیکن شما نیاز به یک هم صحبت دارد تا به وی صحبت کند و دوست باشد.می توانید از وسایلی مثل تلفن هم برای صحبت با دوستان و ارتباط با دیگران استفاده کنید.

نظافت(Hygiene):

هر فردی برای داشتن آرامش باید تمیز باشد و نظافت را رعایت کند.بازیکن شما هم برای تمیز بود باید از حمام و ... استفاده کند.

زیبای اطراف(Environment):

برای داشتن آرامش به محیط زیبا نیاز است.شما می توانید به وسیله تابلو های نقاشی و گلدان و ... این زیبایی را برای محیط هایی که بازیکنتان در آن جا هست فراهم آورید.
حال در شکل کلی زمینه ها نظافت شما دارای رنگ زرد است.به حمام بروید و گزینه Take a shower را بزنید تا یار شما حمام برود.حال می بینید که نظافت(Hygiene)یار شما سبز شده است.

(Buy mode)حال به سراغ وسایلی که در بازی موجود است برویم.برای این کار بر روی شکلی که دارای مبل است کلیک کنید(یا کلید F2)

حال [ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ] متوقف شده است.بر روی گزینه صندلی کلیک کنید.یک لیست کامل که فقط برای صندلی است باز می شود.یک صندلی بخرید.(بر روی عکس صندلی مورد نظر کلیک سمت راست کنید و سپس صندلی را هر جای خانه که می خواهید با کلیک سمت راست قرار دهید.حال بر روی یک شکل کلیک کنید تا از حالت خریدن صندلی مورد نظر خارج شوید.(یا دکمه ESC را بزنید)با کلیک کردن بر روی صندلی(و هر وسیله ای که در حال استفاده نباشد) می توانید آن را حرکت دهید و یا بفروشید.(با دکمه Delete)یا اینکه آن را بچرخانید.(با چرخاندن ماوس)
وسایل قابل خرید:
1.صندلی ها: (Comforts برای راحتی)
-صندلی
-مبل
-صندلی راحتی
-مبل ها چند نفره
-تخت
2.میز ها(Surfaces)
-کانتر(بیشتر در آشپر خانه های open)
-میز های بزرگ
-میز های کوچک
-میزهای جادار
-میز های کار
3.وسایل تزیین خانه(Decorative)
-گیاه
-مجسمه
-تابلو
-آینه
-پرده
4.دستشویی(Plumbing)
-دستشویی
-حمام
-دستشویی(سینک ظرف شویی و دستشویی و ...)
-Tubs

5.وسایل آشپزخانه(appliances)
-وسایل پختن غذا
-یخچال
-وسایل کوچک آشپزخانه(قهوه ساز و ...)
-وسایل بزرگ(مثل ماشین ظرف شویی و ...)
6.وسایل برقی(Electronics)
-سرگرمی
-تلویزیون و کاپیوتر
-[ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ]
-ارتباطی
7.نور(lighting)
-چراغ های کوچک(برای روی میز)
-چراغ های بلند(روی زمین)
-چراغ های دیواری
-چراغ های سقفی
-چراغ های بیرون از خانه
8.وسایل سرگرمی(Hobbies)
-هنری
-علمی
-ورزشی
-تفریحی
9.وسایل دیگر(miscellaneous)
-کمد
-وسایل نگه داری کودک
-وسایل یک مهمانی
-واسیل دیگر


به یاد داشته بشاید شما همیشه می توانید به حالت خرید (Buy mode) بروید و خرید خود را انجام دهید.

(age meter)
به حالت live mode برگردید. در پایین تصویر یار شما در پایین صفحه یک نوار وجود دارد.آن نوار عمر یار شما هست که سن او و زمانی که برای پیر شدنش مانده را نشان می دهد.

(Simology)
برای آگاهی از شخصیت بازیکن خود بر روی عکس کله(سر) در پایین کرسیتال(یک مانده به آخری)کلیک کنید.

حال یک صفحه باز می شود که شخصیت یار شما را نشان می دهد.میزان تبلی و خجالتی و ...
همچنین در دست راست هم میزان چاقی یار شما معلوم است.برای نوشتن Biography یار خود بر روی Fitness کلیک کنید.

حال در صفحه ای که باز شده است سه گزینه در دست چپش وجود دارد.بر روی آخری که شبیه به ابر است کلیک کیند.

این صفحه مربوط به حوادثی است که برای یار شما اتفاق افتاده است و هرگز از یادش نمی رود.

به طور مثال یار شما در یک حادثه آتش سوزی بوده و خاطره بدی از آن دارد.یا اینکه دنبال کار می گردد چون به پول نیاز دارد.می توانید برای گشتن دنبال کار از روزنامه و کامپیوتر استفاده کنید(گزینه Find job .در ضمن روزنامه باید جدید باشد)
هر دو وسیله به شما 3 شغل برای هر روز را نشان می دهند.(هر روز شغل های موجود برای کار کردن متفاوت است)

هر شعل ساعت و زمان و پول معینی برای خود دارد.یک شغل انتخاب کنید.حال سر یک ساعت معین به دنبال شما می آیند تا به سر کار روید.بر روی گزینه مردی که کنار میز ایستاده در پایین صفحه کلیک کنید.(2 تا پایین تر از کریستال)
حال می توانید اطلاعات دقیقی در مورد شغل خود به دست آورید.(حروف پایین ساعت کار همان روز های هفته هستند.در پایین حروف تعداد مرخضی های شما هست که می توانید سر کار نروید و استراحت کنید)

در دست راست یک صفحه است که میزان مهارت شما را نشان می دهد.شما باید مهارت های خود را بر اساس شغلتان بالا ببرید.مثلا اگر ورزشکار هستید باید Body خود را افزایش دهید(با ورزش و شنا)
توضیح در مورد مهارت ها:


مهارت آشپزی(Cooking):

شما باید از طریق پختن غذا یا خواندن کتاب آشپزی این مهارت را به دست آورید.

مهارت های فنی و مکانیکی(Mechanical):

شما نیاز به داشتن مهارت در تعمیر کاری و مکانیک دارید و این مهارت در درست کردن وسایل و خواندن کتاب های مکانیک به دست می آید.در ضمن با دشاتن این مهارت دیگر نیازی به تعمیر کار ندارید و از یک سری خرج اضافی راحت می شوید.

مهارت بیان و صحبت(Charisma):

یار شما نیاز به داشتن مهارت در صحبت کردن دارد.به خصوص در مراسم های رسمی..بازیکن شما می تواند از آینه با خودش صحبت کند و تمرین کند.

مهارت بدنی(Body):

یار شما نیاز به مهارت بدنی دارد.می تواند این مهارت ها را از طریق ورزش و شنا به دست آورد.

مهارت ذهنی(Logic):

بازیکن شما نیاز به مهارت ذهنی و هوش هم دارد.برای تقویت حافظه و هوش خود می تواند از شطرنج و یا تلسکوپ هم استفاده کند

مهارت هنری(Creativity):

بازکن شما نیاز به مهارت هنری هم دارد.در ضمن از این راه می تواند کسب در آمد هم بکند(با فروش تابلو نقاشی).وسایلی که برای تقویت مهارت هنری می توانید استفاده کنید ومثل تابلو نقاشی و پیانو ... است.

مهارت رعایت بهداشت و تمیزی(Cleaning):

یار شما می تواند با تمیز کردن هم این مهارت را به دست آورد.(مثل دور ریختن زباله و تمیز کردن حمام و ...)

با گرفتن این مهارت ها در کنار اسم مهارت ها نوار های رنگی بیشتر می شوند.

آموزش قسمت دوم(زندگی احتماعی):

حال یک خانواده 2 نفر را فرض کنید.بر روی عکس یکی از بازیکنانتان کلیک سمت راست کنید.(ذوربیت بر روی یار شما نگه داشته خواهد شد).به بالای سر بازیکن مورد نظر نگاه کنید.یک کریستال سبز رنگ بزرگ در حال چرخیدن است.روی عکس یار دیگر کلیک کنید.حال کریستال بالای سر آن است.(یعنی هر یاری که شما روی آن کلیک کرده اید بالای سرش یک کریستال است.برای این کار از کلیک سمت راست ماوس هم می توانثد استفاده کنید و بر روی یار خود کلیک کنید)یک بازیکن را انتخاب کنید. بر روی بازیکن دیگر کلیک سمت چپ کنید.حال می توانید با آن بازیکن ارتباط بر قرار کنید.کار هایی مثل صحبت کردن و جک گفتن.بر روی یکی از آن ها کلیک کنید.حال می بینید که بالای سری یارانتان علامت های مثبت یا منفی دیده می شود.علامت مثبت به معنی رضایت از گفتمان با طرف مقابل و علامت منفی به معنی ناراضی بودن از طرف مقابل است.با مثبت و منفی شدن میزان دوستی دو طرف هم تغییر می کند.


حال در پایین کریستال کوچک بر روی عکس دو آدم کلیک کنید.صفحه جدید باز شده مربوط به دوستی با دیگران است.شما هر شخصیت جدید را که ملاقات کنی تصویرش در این صفحه نمایان می گردد.در پایین هر تصویر میزان دوستی و علاقه نیز ثبت شده است.می توانید بر روی عکس کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد دوستی خود با فرد مورد نظر کسب کنید.(دوستان خوب در کنار تصویرشان علامت قلب دارند)

برای اینکه بفهمید که بازیکن شما در حال حاضر تمایل به انجام چه کاری را دارد بر رو عکسی که در بالای نوار وضعیت کلی وی است کلیک کنید(عکس بر اساس شخصیت متفاوت است)

آموزش قسمت سوم: (خانه سازی)ابتدا برای ورود به بخش خانه سازی بر روی دکمه F3 یا عکس ابزار کار کلیک کنید.
حال یک صفحه باز می شود که دارای دو قسمت ابزار ساخت و کلکسیون است.در قسمت ابزار ساخت وسایل ساخت خانه مثل وسایل دیوار کشی و ... وجود دارد.
Wall tools

برای شروع کار برای خانه حود دیوار بکشیدبر روی عکس دیوار در لیست جدیدی که باز شده است کلیک کنید.شما می توانید به دو صورت دیوار کشی کنید.اولین صورت به شکل مستقیم است و دومین حالت به شکل مربعی(بیشتر برای اتاق ها استفاده می شود)
Doors and Windows

حال دوباره بر روی شکل ابزار خانه سازی کلیک کنید تا دوباره لیست وسایل خانه سازی را ببینید.بر روی عکس در کلیک کنید.در این قسمت شما می توانید در های مختلفی را انتخاب کنید و برای خانه خود بگذارید.البته بعضی در ها به روشنایی خانه هم کمک می کنند اما برای رشون تر شدن خانه بهتر است که براش پنجره بگذارید.در قسمت در ها پنج نوع وجود دارد:

1.door(در)
2.Single story window(پنجره)
3.Multi story window(پنجره)
4.Archway(چهار چوب)
5.all(هر 4 گروه با هم)

Flooring

حال دوباره بر روی عکس ابزار کلیک کنید تا لیست ظاهر شود.بر روی گزینه بعدی یعنی عکس کاشی و زمین کلیک کنید.

شما می توانید برای خانه خود کاشی و کف پوش و ... نیز بگذارید.
(می توانید برای پر کردن یک اتاق مربعی شکل با کاشی بجای کشیدن ماوس و گذاشتن کاشی ها دکمه ماوس و Shift را بگیرید)
Wal coverings

حال بر روی گزینه ابزار دوباره کلیک کنید.گزینه بعدی رنگ دیوار ها است.شما می توانید برای دیوار های خانه خود رنگ هم انتخاب کنید.(با نگه داشتن کلیک ماوس و Shift یک طرف دیوار ها با هم رنگ می شود.این راه برای راحتی کار است)

Stair cases


گزینه بعدی در مورد طبقات و پله ها است.شما می توانید برای خانه خود پله هم بگذارید(در صورت چند طبقه بودن)این پله ها می توانند به صورت Rail یا مرتبط کننده هم باشند(مثلا در جلو در خانه ها مرتبط کننده با زمین)

Foundtions and ducks

در مورد پایه های ساختمان

Terrain

گزینه بعدی در مورد زمینی که شما در آن خانه می سازید می باشد.شما میتوانید به وسیله گزینه اولی در لیست جدیدی که باز می شود پستی و بلندی زمین را درست کنید و به وسیله گزینه دوم فضای سبز را درست کنید و به وسیله گزینه سوم برای خود
استخر و ... بسازید.(در پایین گزینه ها عکس سه دایره است که میزان و اندازه ای که شم از هر کدام از گزینه ها را می خواهید مشخص می کند)

Garden center

در مورد باغ و درخت است.شما می توانید در اطراف خانه خود درخت هم بکارید.این گزینه خود شامل درخت و گل و گیاه و بوته می شود.
Roof


هر خانه ای نیاز به سقف نیز دارد.این بخش مربوط به سقف خانه است.

چند گزینه برای شما در اینجا وجود دارد که هرکدام مربوط به یک بخش در مورد سقف خانه هستند:
Roof types
Dormers
Roofpatterns
Autoroof


اگر خانه شما دو طبقه باشد پس سقف آن هم در طبقه دوم خواهد بود برای رفتن به طبقه دوم بر روی گزینه عکس سقف کوچک در دست چپ تصویر (در کنار تنطیم دوربین)کلیک کنید.

Miscellaneous:

محافظ ها و نرده ها و دروازه ها در این گزینه هستند.این گزینه خود شمال 5 گزینه دیگر است.

1.ستون ها
2.شومینه ها
3.وسایل استخر
4.نرده ها و محافظ ها
5.دروازه ها
نکات بازی:
-همان طور که گفته شد هر بازیکن تمایلات و وحشت هایی دارد.اگر این تمایلات بر آورده شو د و از این وحشت ها دوری شود میزان خوشحالی و Aspiration meter نیز افزایش می یابد که به دنبال خود جوایزی هم برای بازیکن شما دارد.بر روی عکس صندوق(در همان جایی که کریستال کوچک هست در 4 گزینه پایین تر) کلیک کنید.هر چه میزان خوشحال یار شما بیشتر باشد از این وسایل در این لیست بیشتر می تواند استفاده کند.

-سن بازیکن شما در حال افزایش می باشد.در پایین عکس بزرگ وی یک نوار وجود دارد که سن وی را مشخص می کند.
-در قسمت Simology(عکس کله در بالای صندوق) شخصیت ها و علایق و حافظه بازیکن نمایش داده شده است.
حال که به طور مقدماتی آموزش بازی را پیدا کرده اید بهتر است که بازیکن خود را بسازید و وارد بازی شوید.یکی از مناطق را انتخاب کنید.
در هر منطقه زمین های خالی با قیمت های خود نیز وجود دارد که می توانید در ان خانه بسیازید.خانه های از پیش ساخته شده نیز هم در مناطق وجود دارد و هم می توانید از آن ها استفاده کنید و ودر مناطق قرار دهید.در خانه هایی که دارای کریستال هستند بازیکنی وجود دارد.در هر منطقه مراکز خریدی هم وجو دارد که بازیکن شما می تواند با استفاده از تاکسی و ...(به وسیله زنگ زدن) به آن جا رود.در دست چپ در پایین تصویر چند گزینه وجود دارد.
گزینه اول(با دکمه F1 نیز می شود) در مورد بازیکن ها و جابجایی آن ها و ساختن آن ها است.

برای ساختن خانواده بر روی عکس ساختن خانواده جدید کلیک کنید.
حال در صفحه جدید ابتدا در پایین صفحه نام خانوادگی بازیکن را بنویسید.

در دست چپ تصویر بر روی عکس کوچک آدمی که صورت ندارد(در بالای گزینه آدم سازی است) کلیک کنید.گزینه ساختن بازیکن را بزنید.(اولی)

حال یک بازیکن(به صورت تصادفی) ظهر می شود.اول نام وی را انتخاب کنید. کنید.
سپس جنسیت بازیکن(مذکر یا موتث)
سپس سن بازیکن(نوزاد.کودک.نوجوان.جو ان.بزرگسال.سالمند)
رنگ پوست
چاقی و لاغزی
را انتخاب کنید.در بالای این لیست دو گزینه وجود دارد.(عکس تاس برای انتخاب بازیکن به صورت تصادیفی عکس چندین آدم برای انتخاب آدم های از پیش ساخته شده)
حال به دست جپ این لیست نگاه کنید. شما در گزینه یک هستید.بر روی گزینه دو کلیک کنید.این گزینه در مورد کله و سر بازیکن است.(Head)
گزینه سه در مورد جزئیات صورت است(دماغ و پیشانی و مو ها و رنگ مو و ...)
گزینه چهار برای آرایش است(مثل عینک و ریش و ...)
گزینه پنج در مورد لباس است(لباس رسمی و خواب و شنا و ...)
گزینه بعدی(6) در مورد شخصیت فرد و ماه تولد وی است.

شخصیت ها:
1.پولدار و پول دوست
2.اهل مطالعه و کنجکاو
3.اهل خانواده
4.عاشق
5.رفیق باز و اهل دوستی
ماه های تولد هم همراه با نماد هر ماه آمده است.
-هر شخصیت علایق مختلف هم دارد.

حال بر روی گزینه آخر(تیک)کلیک کنید تا بازیکن ساخته شود.در صورت ین که می خواهید باز هم بازیکن بسازید و در حقیقت یک خانواده درتس کنید دوباره این کار ها را تکرار کنید(ساختن بازیکن)


گزینه دوم در مورد خانه ها و خانه های از پیش ساخته شده اما در منطقه قرار داده نشده است در این قسمت شما می توانید میزان زمینی که می خواهید هم مشخص کنید(در گزینه پایین خانه های آماده.یا خانه ها را جا به جا کنید و نابود کنید و ...)

گزینه سوم در مورد قرار دادن وسایل و امکانات در هر منطقه است. این وسایل و امکانات:
-فضای سبز
-وسایل زمینی(تانکر و ...)
-Effects
-سنگ
-miscellaneous(سرگرم کننده مثل سفینه و ...)

با زدن عکس کتاب داستان های این منطقه را می خوانید.
با زدن دکمه سه نقطه وارد قسمت تنظیمات می شوید.
با زدن عکس دوربین عکاسی می توانید از بازی عکس و با زدن عکس دوربین فیلم بر داری می توانید از بازی فیلم برداری کنید.(فیلم ها در فایل Movies در محلی که بازی را نصب کرده اید ذخیره می شوند)
با زدن دکمه ستاره وارد سایت بازی سیمز 2 می شوید.([ تنها کاربران ثبت نام شده قادر به دیدن لینک ها می باشند. ثبت نام در سایت بسیار آسان و سریع می باشد. لطفاً برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید ] سایت بازی سیمز 2)

حال بازی را به طور مقدماتی یاد گرفته اید و با آن آشنا شده اید.

PDF این راهنما را نیز از همین قسمت می توانید دانلود کنید.
فایل های پیوست شده
نوع فایل: pdf Sims%202%20preview%20and%20helps%20from%20amigames.pdf (565.9 کیلو بایت, 0 نمایش)
mehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول